Puchar Dyrektora dla Gimnazjum Nr 8 w Elblągu

15 marca 2013r. odbył się w naszej szkole IX Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSM w Elblągu. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów z elbląskich gimnazjów, z których najskuteczniejszy okazał się zespół z Gimnazjum Nr 8. Wygrał on wszystkie mecze i tym samym wywalczył puchar.

Rozgrywki odbywały się systemem:„każdy z każdym”, mecze do dwóch wygranych setów, sety do 15 punktów.

Wyniki wszystkich spotkań:

  1. Gimnazjum Nr 7 - Gimnazjum Nr 6 2:0 (15:12), (15:11)
  2. Gimnazjum Nr 2 - Gimnazjum Nr 8 0:2 (12:15), (11:15)
  3. Gimnazjum Nr 7 - Gimnazjum Nr 9 2:1 (13:15), (15:5), (15:9)
  4. Gimnazjum Nr 6 - Gimnazjum Nr 2 2:0 (15:7), (15:10)
  5. Gimnazjum Nr 7 - Gimnazjum Nr 8 0:2 (6:15), (11:15)
  6. Gimnazjum Nr 6 - Gimnazjum Nr 9 0:2 (9:15), (8:15)
  7. Gimnazjum Nr 7 - Gimnazjum Nr 2 1:2 (15:10), (9:15), (8:15)
  8. Gimnazjum Nr 8 - Gimnazjum Nr 9 2:0 (15:4), (15:9)
  9. Gimnazjum Nr 6 - Gimnazjum Nr 8 0:2 (9:15), (8:15)
  10. Gimnazjum Nr 2 - Gimnazjum Nr 9 1:2 (16:14), (11:15), (12:15)

Ostateczna kolejność zajętych miejsc:

  1. Gimnazjum Nr 8 w Elblągu
  2. Gimnazjum Nr 7 w Elblągu
  3. Gimnazjum Nr 9 w Elblągu
  4. Gimnazjum Nr 6 w Elblągu
  5. Gimnazjum Nr 2 w Elblągu

>>zobacz zdjęcia<<

 

 

"Licealiada 2012-2013"


Złoto w unihokeju!

Reprezentacja unihokeja naszej szkoły wywalczyła tytuł mistrzowski powiatu elbląskiego w rozgrywkach w ramach "Licealiady 2012-2013"

Wyniki spotkań:

Rozgrywki grupowe

ZSM - III LO 4:0

ZSM - II LO 1:0

ZSM - ZSTI 2:1

Półfinały

ZSM - ZS Pasłęk 1:2

ZSM - ZSTH 1:0

Finały

ZSM - IV LO 3:0

ZSM - ZS Pasłęk 0:0

ZSM - ZSZ Nr 1 2:1

W skład zespołu wchodzili:

  • Paweł Golec (4TF)
  • Szymon Komorowski (4TA)
  • Paweł Romanek (3TF)
  • Paweł Kowalski (4TF)
  • Daniel Mazurek (4TF)
  • Damian Orszewski (2TE)
  • Damian Zieliński (2TB)
  • Jakub Włodarczyk (2TS)
  • Mariusz Kozłowski (2TS)
  • Michał Ponikiewski (2TA)
  • Patryk Skidaniuk (1F)

>>zobacz zdjęcia<<

 

Drużyna szachistów w składzie: Maria Szandrowska 3TD, Kamil Kazimierowski 4TA, Paweł Batug 2TD, Samuel Konieczny 1TA, zawodnicy rezerwowi Martyna Sieniawska 4TF i Krzysztof Wlazło 2TD zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Licealiady, będąc zaledwie o krok od pierwszego miejsca na podium. Jednocześnie w klasyfikacji indywidualnej chłopców Kamil Kazimierowski wywalczył brązowy medal, natomiast w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt nasza reprezentantka Maria Szandrowska wywalczyła srebrny medal.

27 marca drużyna ZSM będzie uczestniczyła w Ostródzie w finale wojewódzkim rozgrywek szachowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Natomiast 21 marca po konkursie Kangur wszystkich chętnych zapraszamy do sali 205 na Mistrzostwa Szkoły w szachach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Andrzejem Gołotą.

 

Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła tytuł mistrzowski rejonu III województwa warmińsko-mazurskiego w rozgrywkach tenisa stołowego drużynowego chłopców.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ

ZSM Elbląg - ZSL i Z Pieniężno 3:0

ĆWIERĆFINAŁ

ZSM Elbląg - II LO Elbląg 3:0

PÓŁFINAŁ

ZSM Elbląg - ZSZ Nr 1 Elbląg 3:0

FINAŁ

ZSM Elbląg - ZPSM Elbląg 3:2

Zespół tworzyli: Krzysztof Wlazło, Daniel Winiarski, Grzegorz Kancelarczyk.

Zawody odbyły się 12 lutego 2013 r. w hali sportowej MOS przy ulicy Kościuszki 77a w Elblągu.

Zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej chłopców.

Wyniki wszystkich spotkań:

WYNIKI GRUPOWE

ZSM Elbląg - ZSIŚ i U Elbląg 2:0 /25:14,25:12/

ZSM Elbląg - ZS Pasłęk 2:0 /25:14,25:16/

PÓŁFINAŁY

ZSM Elbląg - ZST Elbląg 2:0 /25:19,25:21/

ZSM Elbląg - ZSTI Elbląg 2:0 /25:21,25:21/

ZSM Elbląg - III LO Elbląg 1:2 /13:25,25:17,7:15/

FINAŁ

IV LO Elbląg - ZSM Elbląg 2:0 /25:15,25:18/

ZSM Elbląg - II LO Elbląg 2:0 /25:22,25:22/

W skład zespołu ZSM Elbląg wchodzili:

 

  • Ciołek Mateusz
  • Reszka Patryk
  • Szyderczyk Mateusz
  • Korneluk Mateusz
  • Jeszke Wojciech
  • Krokosz Maciej
  • Wojtowicz Karol
  • Opasik Paweł
  • Góralski Karol
  • Augustyńczyk Krzysztof

>>zobacz zdjęcia<<

 

Wyniki rozgrywek koszykówki chłopców:

WYNIKI GRUP ELIMINACYJNYCH

ZSM - ZSG 34:21

ZSM - ZSTI 33:49

PÓŁFINAŁ

ZS Pasłęk - ZSM Elbląg 60:27

ZSM Elbląg - ZSZ Nr 1 Elbląg 39:41

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ

5-6. II LO Elbląg 40 pkt., ZSM Elbląg 40 pkt.

W skład zespołu ZSM Elbląg wchodzili:

  • Lubański Krystian
  • Kowal Sebastian
  • Wierzbicki Wojciech
  • Mężeński Paweł
  • Nadolski Dawid
  • Lipowski Dariusz
  • Skowroński Szymon
  • Pietrzak Przemysław
  • Romanowski Wojciech
  • Szyderczyk Mateusz

>>zobacz zdjęcia<<

 

 

Zakończyły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców w ramach "Licealiady". Reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Wyniki wszystkich spotkań:

WYNIKI GRUPOWE

ZSM - ZSG 17:3

ZSM - ZSE 19:11

PÓŁFINAŁY

ZSM - III LO 13:5

ZSM - ZST 20:13

ZSM - II LO 21:20

FINAŁ

ZSM - IV LO 16:16

ZSM - II LO 18:18

ZSM - ZSZ Nr 1 25:25

W skład zespołu ZSM Elbląg wchodzili:

  • Szmajchel Damian
  • Krawiec Bartosz
  • Pietruszyński Wojciech
  • Piaskowoak Dawid
  • Zalewski Michał
  • Galecki Bartosz
  • Łojewski Adrian
  • Kancelarczyk Grzegorz
  • Sobczyński Piotr
  • Gołębiowski Michał
  • Domel Rafał

>>zobacz zdjęcia<<

 

Punktacja generalna po rozegraniu:

jesiennych biegów przełajowych, sztafetowych biegów przełajowych, piłki ręcznej - ZSM Elbląg 180,0 pkt

 

 

Biegi przełajowe 26 września 2012

26 września 2012r. w Parku Modrzewie odbyły się jesienne biegi przełajowe, inaugurujące sportową rywalizację szkół ponadgimnazjalnych w ramach LICEALIADY 2012-2013. Najlepiej z reprezentantów naszej szkoły wypadł Paweł Kowalski (4TF), zajmując drugie miejsce w kategorii klas czwartych.

Klasy pierwsze:

  • Rafał Domel (1A) – 11 miejsce
  • Filip Matusiak (1F) – 27 miejsce
  • Jakub Kaznowski (1F) – 29 miejsce
  • Piotr Ejsmont (1S) – 30 miejsce
  • Sylwester Dzięcioł (1S) – 31 miejsce
  • Bartosz Jałówka (1D) – 32 miejsce

Klasy drugie:

  • Wojciech Romanowski (2TS) – 6 miejsce
  • Mateusz Weilandt (2TE) – 8 miejsce
  • Jakub Włodarczyk (2TS) – 21 miejsce
  • Mateusz Kamiński (2TS) – 26 miejsce

Klasy trzecie:

  • Jacek Kaczmarczyk (2TF) – 11 miejsce
  • Jakub Woźniak (3TS) – 26 miejsce

Klasy czwarte:

  • Zbigniew Szczepanik (4TP) – 5 miejsce
  • Daniel Mazurek (4TF) – 13 miejsce

Podczas biegów odbyło się również podsumowanie punktacji generalnej LICEALIADY 2011-2012 i wręczenie pucharów za miejsca I-IV. Przypomnijmy, że nasza szkoła z sumą punktów 439,6 uplasowała się na miejscu trzecim.

5 pażdziernika 2012r. w Parku Modrzewie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Dziesięcioosobowy zespół naszej szkoły wywalczył czwarte miejsce. Podczas biegów odbyło się również wręczenie pucharów za punktację drużynową jesiennych biegów przełajowych, gdzie zajęliśmy trzecie miejsce.

Skład zespołu sztafety:

Wojciech Romanowski (2TS), Mateusz Korneluk (4TA), Mateusz Weilandt (2 TE), Rafał Domel (1A), Paweł Kowalski (4TF), Jacek Kaczmarczyk (2TF), Zbigniew Szczepanik (4TP), Jakub Włodarczyk (2TS), Mateusz Kamiński (2TS), Jakub Woźniak (3TS).

>>zobacz zdjęcia<<

 



APEL SPORTOWY

Uczniowie naszej szkoły są wszechstronnie uzdolnieni sportowo. Każdego roku uczestniczą w wielu imprezach sportowych, odnosząc przy tym znaczące sukcesy.

W roku szkolnym 2011/2012 uczestniczyliśmy we wszystkich imprezach sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego, zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach LICEALIADY. Były to:

  • Jesienne biegi przełajowe
  • Sztafetowe biegi przełajowe
  • Tenis stołowy drużynowy
  • Piłka siatkowa
  • Piłka koszykowa
  • Piłka ręczna
  • Unihokej
  • Szachy indywidualne i drużynowe
  • Lekka atletyka indywidualna

Dodatkowo uczestniczyliśmy w:

  • Turnieju PRZED-REJONOWYM piłki koszykowej chłopców, zajmując IV miejsce,
  • Turnieju PRZED-REJONOWYM piłki siatkowej chłopców, zajmując II miejsce,
  • Mistrzostwach rejonowych w piłce siatkowej chłopców, zajmując IV miejsce,
  • Turnieju piłki siatkowej chłopców o puchar dyrektora IV LO w Elblągu (zajmując III miejsce),
  • Turnieju piłki siatkowej chłopców SIATA 2012, zorganizowanym przez II LO w Elblągu (zajmując II miejsce),
  • Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegu na Orientację, zajmując IV miejsce

Nasze osiągnięcia sportowe w ramach LICEALIADY to:

  • VI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych,
  • IV miejsce w punktacji drużynowej jesiennych biegów przełajowych,
  • III miejsce w klasyfikacji drużynowej szachów oraz VII miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w szachach drużynowych,
  • V miejsce w unihokeju,
  • III miejsce w piłce koszykowej (Nasi koszykarze pokonali: II LO 38:31, ZSZ Nr1 43:23, III LO 36:28, ZSH 55:32 i dwukrotnie ZSTI 44:32 i 55:44),
  • II miejsce w piłce siatkowej (Nasi siatkarze pokonali: ZSTI 2:1, ZSZ Nr1 2:0, ZS Pasłęk 2:0, ZST 2:0, III LO 2:0, II LO 2:1),
  • podczas indywidualnych zawodów lekkoatletycznych, Mateusz Korneluk z kl III TA w konkurencji rzutu oszczepem z wynikiem 47m, 39cm zajął III miejsce, natomiast w konkurencji skoku wzwyż z wynikiem 200 cm zajął I miejsce. Swoją wysoką dyspozycję potwierdził Mateusz dwa dni później w Olsztynie, podczas lekkoatletycznych finałów województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wynik 49 m i 10 cm zapewnił mu ponownie III miejsce w rzucie oszczepem, natomiast z wynikiem 2 m i 2 cm został mistrzem województwa w skoku wzwyż.
  • Niewątpliwie ogromnym sukcesem jest wywalczenie Wicemistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców.

Nasi piłkarze ręczni na drodze do tego tytułu najpierw zwyciężyli w rywalizacji w powiecie elbląskim pokonując: I LO 17:4, ZSTH 17:4, ZST 15:8, ZSTI (dwukrotnie) 22:9 i 17:10, II LO 17:14, ZSZ Nr 1 36:16 i remisując z IV LO 13:13, następnie w turnieju regionalnym pokonali LO z Iławy i ZS z Lubawy i wreszcie w finale wojewódzkim wygrali z ZS Nr 1 ze Szczytna, zremisowali z LO z Olecka i ulegli jedynie VIII LO z Olsztyna.

W punktacji generalnej rozgrywek sportowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego w ramach LICEALIADY 2011/2012 nasza szkoła uplasowała się na III miejscu.

Chcielibyśmy teraz wyróżnić i nagrodzić tych uczniów, którzy najbardziej przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu. Są to:

  • KRYSTIAN ŚWIERCZEK
  • BARTOSZ KRAWIEC
  • BARTOSZ GAŁECKI
  • MACIEJ DZIEŻYC
  • DAMIAN SZMAJCHEL
  • PIOTR SOBCZYŃSKI
  • JACEK GRZYBOWSKI
  • MICHAŁ ZALEWSKI
  • BARTOSZ MAŁKIŃSKI
  • DAWID PIĄTEK
  • WOJCIECH PIETRUSZYŃSKI
  • MATEUSZ KORNELUK
  • MATEUSZ CIOŁEK
  • PATRYK RESZKA
  • MATEUSZ SZYDERCZYK
  • MACIEJ KROKOSZ
  • KAROL WOJTOWICZ
  • PAWEŁ OPASIK
  • KAMIL SIENKIEWICZ
  • KRZYSZTOF AUGUSTYŃCZYK
  • WOJCIECH JESZKE
  • KRYSTIAN LUBAŃSKI
  • SEBASTIAN KOWAL
  • CEZARY PAWŁOWSKI
  • KRYSTIAN PINCZEWSKI
  • PATRYK BRALEWSKI
  • DANIEL MAZUREK
  • ŁUKASZ MAZUREK
  • WOJCIECH
 
Dane kolekcji nie zostały skonfigurowane

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top