Year: 2024

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 CZERWCA W AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2023/2024:

  • KLASY 1 i 2 – GODZ. 9:00
  • KLASY 3 i 4 – GODZ. 10:00

MEDALE NA MISTRZOSTWACH W SZACHACH W LICEALIADZIE

Reprezentacja naszej szkoły odniosła duży sukces, zajmując III miejsce i zdobywając brązowe medale w ramach LICEALIADY w szachach. Łącznie zgromadziliśmy 15 pkt i zostaliśmy wyprzedzeni przez II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, które zdobyło 21 pkt i I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, które zdobyło 17,5 pkt.
Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_4203/results.html?l=pl&tb=10_

W turnieju rozegrano 7 rund, a nasza drużyna indywidualnie uzyskała następujące wyniki:

I. w kategorii chłopców:

1. Łukasz Sosnowski – 5 pkt, III miejsce brązowy medal;
2. Tomasz Piwowarczyk – 4 pkt, VIII miejsce;
3. Jakub Klimczak – 4 pkt, IX miejsce;
4. Jakub Ławrynowicz – 3,5 pkt, XVI miejsce.

II. w kategorii dziewcząt:

1. Magdalena Bohdanowicz – 2 pkt, VII miejsce;
2.Nikola Bando – 2 pkt, IX miejsce.

Jak zwykle zachęcamy osoby, które potrafią grać w szachy do kontaktu z p. Andrzejem Gołotą: a.golota@zsm.elblag.pl (gabinet 106).

WARSZTATY JĘZYKOWE W ANS

W czwartek 25 kwietnia klasy 2s i 4f uczestniczyły w warsztatach językowych w Instytucie Pedagogiczno-Językowym ANS.
Podczas pierwszych zajęć uczniowie rozwijali kompetencje komunikacyjne oraz doskonalili umiejętności z zakresu słownictwa w oparciu o metody aktywizujące.
W drugiej części warsztatów dowiedzieli się jak napisać CV i list motywacyjny oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. 

Dziękujemy ANS za zaproszenie i współorganizację.

Taneczny Talent w ZSM

Uczennica klasy 2B Martyna Falów wraz z tancerzami zespołu tańca nowoczesnego BLEFIK
wytańczyła Tytuł Mistrza Polski!
Mistrzostwa Polski WADF w Tańcu Nowoczesnym Urban Street odbyły się w piątek 19 kwietnia
w Inowrocławiu i wzięli w nich udział zawodnicy z 56 szkół i klubów tańca z całego kraju.
Gratulujemy zespołowi i Martynie!
Życzymy kolejnych sukcesów!

ZSM W FINALE WOJEWÓDZKIM – PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

ZŁOTY SKŁAD ZSM:

1. Oliwier Slipaczuk
2. Stanisław Gudziński
3. Michał Krasiński
4. Jakub Molenda
5. Mateusz Deptuła
6. Alan Pacholski
7. Krzysztof Czarniecki
8. Jarosław Konieczny
9.Paweł Adamowicz
10. Maciej Matwiejczuk
11 .Oleksander Karmaushenko
12. Jakub Święcicki
13. Adam Jagodziński

OGROMNE BRAWA I POWODZENIA W FINAŁACH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
W EŁKU 29.04.2024 r.

AKCJA POLA NADZIEI W ZSM

Bardzo dziękujemy za tak szerokie poparcie i pomoc w Akcji na rzecz Elbląskiego Hospicjum
POLA NADZIEI, która odbyła się w dniach 15 – 17 kwietnia w naszej szkole.
Udało się nam uzyskać z samego kiermaszu ciast i tostów 1138 zł (to więcej niż w poprzedni roku). Ile uzbieraliśmy do puszek, dowiemy się za jakiś czas.

Dziękujemy za Wasze Serce!

Szkolny Wolontariat

KOLEJNE ZŁOTO DLA SIATKARZY ZSM!

27 marca 2024 r. w Hali Sportowej IIILO odbył się Rejon Licealiady w piłce siatkowej chłopców.
SIATKARZE ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W DOSKONAŁYM STYLU POKONALI WSZYSTKICH RYWALI, ZAJMUJĄC I MIEJSCE!
Wyniki poszczególnych meczów:

ZSM – I LO Braniewo 2:0
ZSM – ZSB Braniewo 2:0
ZSM – III LO 2:1

ZŁOTY SKŁAD ZSM:

1. Oliwier Slipaczuk;
2. Stanisław Gudziński;
3. Michał Krasiński;
4. Jakub Molenda;
5. Mateusz Deptuła;
6. Alan Pacholski;
7. Krzysztof Czarniecki;
8. Jarosław Konieczny;
9.Paweł Adamowicz;
10. Maciej Matwiejczuk;
11 .Oleksander Karmaushenko;
12. Jakub Święcicki.

BRAWO! BRAWO!

LWIĄTKO 2024

25 marca 2024 r. w bibliotece ZSM odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2024”. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas 1-3. 
Na rozwiązanie 30 zadań fizycznych mieli 75 minut. 
Wyniki konkursu zostaną podane przez organizatora, Fundację Akademii Młodych Fizyków, 20 maja 2024 roku.
Trzymamy kciuki!
Nauczyciele fizyki: Monika Stasiak i Małgorzata Czajkowska

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W ZSM -DRZWI OTWARTE SZKOŁY

21.03.2024 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Siatkowej Zespołów Mieszanych Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZSM w Elblągu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W turnieju, który w takiej formule (zespoły składające się z dziewcząt i chłopców) odbył się w naszej szkole PO RAZ PIERWSZY (warto to odnotować), uczestniczyły reprezentacje trzech elbląskich szkół podstawowych .
Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 16, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkół Pijarskich.
Wyniki wszystkich spotkań:
SP nr 16 – SP nr 6 2:1 (25:16, 17:25, 15:12)
SP nr 16 – ZSP 2:0 (25:13, 26:24)
SP nr 6 – ZSP 2:0 (27:25, 25:19)
Gratulujemy udanych występów!
Dziękujemy również naszym uczennicom i naszemu maturzyście za: sędziowanie, pisanie protokołów, obsługę tablic punktowych, obsługę głośnika oraz wszelaką inną pomoc techniczną bez której, powiedzmy otwarcie, taki turniej, w tak wyjątkowym dniu, by się nie odbył.
A byli to:
Igor Borkowski 5F (szczególny szacun za dobór muzy!)
Sandra Trendyk 4B
Agata Łasak 4B
Magda Bogdanowicz 4B
Natalia Torczyk 1B
Sara Binkowska 1B

DRZWI OTWARTE W ZSM

21 marca odbyły się Drzwi Otwarte w naszej szkole.
Było wiele zajęć dla ósmoklasistów, a także turniej piłki siatkowej.
Goście i gospodarze zadowoleni.
Wszystkich ósmoklasistów, z Elbląga i okolic, zapraszamy serdecznie do nas – Zespołu Szkół Mechanicznych.

TURNIEJ SZACHOWY W ZSM

W ramach Dni Otwartych ZSM 21.03.2024 r. rozegrano turniej szachowy.
W turnieju wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły.
Szczegółowe wyniki poniżej:

1 Bojaczuk Maciej 9,0 pkt.
2 Szałkowski Wojciech 7,0pkt. 
3 Redlicka Anastazja 6,0 pkt.
4 Piwowarczyk Tomasz 6,0 pkt. 
5 Mazurek Stanisław 5,0 pkt. 
6 Ławrynowicz Jakub 4,0 pkt.
7 Klein Jakub 3,0 pkt.
8 Pieńkowski Kacper 2,0 pkt. 
9 Dembowski Szymon 2,0 pkt.
10 Gozdek Dominik 1,0 pkt.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy innych do rywalizacji w turniejach szkolnych.
Osoby zainteresowane grą w szachy, które nie brały udziału w turnieju szkolnym, proszę o kontakt
mailowy: a.golota@zsm.elblag.pl bądź osobisty w sali 106.

LAUREAT „BARW WOLONTARIATU”

Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Mechanicznych zostało laureatem w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Nagrody i dyplomy wręczono na 23. gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się w grudniu 2023 roku.
Brawo! To niezwykłe wyróżnienie. 
Działamy i nadal będziemy to robić, bo najważniejsza jest bezinteresowna pomoc.

ZŁOTO DLA SIATKARZY Z ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH

14 marca 2024r. w Hali Sportowej III LO odbył się Finał Licealiady w piłce siatkowej chłopców.
SIATKARZE ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W DOSKONAŁYM STYLU POKONALI WSZYSTKICH RYWALI, ZAJMUJĄC I MIEJSCE:

ZSM – III LO 2:0
ZSM – ZSTI 2:0
ZSM – II LO 2:0

ZŁOTY SKŁAD ZSM:

1. Oliwier Slipaczuk
2. Stanisław Gudziński
3. Michał Krasiński
4. Jakub Molenda
5. Adam Jagodziński
6. Mateusz Deptuła
7. Alan Pacholski
8. Krzysztof Czarniecki
9. Jarosław Konieczny
10.Paweł Adamowicz
11.Maciej Matwiejczuk
12.Oleksander Karmaushenko
13.Jakub Święcicki

Gratulacje! Brawo Wy, brawo My!

ZWYCIĘSTWO SIATKARZY ZSM

6 marca 2024r. w Hali Widowiskowo – Sportowej ZSM odbyła się faza grupowa LICEALIADY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.
Nasza Reprezentacja, do której dołączyli pierwszoklasiści, zagrała mecze w następującej kolejności:
ZSM vs ZSG 2:0
ZSM vs ZSZ1 2:0
oraz mecz :
ZSG vs ZSZ1 2:0
Tym samym jako jedyna drużyna z grupy awansowaliśmy do FINAŁÓW ELBLĄSKIEJ LICEALIADY.
Złoty skład ZSM:

1. Oliwier Slipaczuk 3B
2. Jakub Święcicki 2b
3. Michał Krasiński 2A
4. Jakub Molenda 1B
5. Adam Jagodziński 1B
6. Mateusz Deptuła 1B
7. Alan Pacholski 1S
8. Krzysztof Czarniecki 2C
9. Jarosław Konieczny 5F
10. Paweł Adamowicz 2A
11. Maciej Matwiejczuk 1A

OGROMNE brawa dla WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW za zaangażowanie oraz sportową rywalizację (starszakom za wyrozumiałość)

Powodzenia w FINAŁACH i do BOJU ZSM !!

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA – etap okręgowy

1 marca w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej wzięło  udział 689 uczniów ze 142 szkół z całej Polski. 

Naszą szkołę reprezentował Jakub Nieciecki z klasy 5B. 11 marca dowiemy się, czy zostanie finalistą. Dziękujemy Jakubowi za udział i trzymamy kciuki za finał! 

Opiekun Ewa Szydłowska Woźny 

ENGLISH HIGH FLIER

7.12.2023 r. odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego English High Flier.
W konkursie wzięło udział 35 uczniów naszej szkoły, a troje z nich zostało laureatami:

Izabela Bartosiewicz kl. 2a – 1 miejsce w województwie w kategorii klas 2,3,4.
Hanna Orłowska kl. 1a – 2 miejsce w województwie w kategorii klas 1.
Nikodem Dorsz kl. 1a – 3 miejsce w województwie w kategorii klas 1.

BRAWO! GRATULACJE!

II OLIMPIADA GEIR PLANSZOWYCH – BYDGOSZCZ ZDOBYTA!

W ferie, 25 styczna 2024 r. ZSM Elbląg wystawiło drużyny do kolejnej regionalnej rozgrywki
w ramach II Olimpiady Gier IPN o tematyce militarnej II wojny światowej.
Udział w tych zawodach staje się naszą małą tradycją. Umiejętności naszych drużyn w grach planszowych rosną z roku na rok.
Tym razem – po grudniowym zwycięstwie w Gdańsku (finały regionu pomorskiego) – rozgromiliśmy Bydgoszcz (finały regionu kujawsko-pomorskiego).
Sala konferencyjna bydgoskiego Oddziału IPN pękała w szwach. Łącznie uczestniczyło 140 graczy w 2-3 osobowych drużynach – z samej Bydgoszczy, Inowrocławia, a nawet Łodzi i Poznania.
My zgłosiliśmy 9 uczniów w trzech kategoriach dla starszych roczników (lotnictwo, łodzie podwodne i bitwa warszawska).

WE WSZYSTKICH ZDOBYLIŚMY I MIEJSCE I AWANS DO FINAŁÓW.

Tym samym wywołaliśmy nie tylko podziw, ale i lekką zazdrość. Dlatego też zrezygnowaliśmy
z podboju regionów Olsztyna i Białegostoku.

Udział w finałach centralnych to pięciodniowy wyjazd do Poznania.

Skład finalistów centralnych:

3MM – Banasiewicz Krzysztof, Kaszkur Mikołaj, Banach Jan (Gwiaździsta Eskadra – dywizjony lotnicze),
3D – Cholewa Paweł, Suchcicki Denis, Żmijewski Fabian (Gwiaździsta Eskadra, zwycięzcy z Gdańska),
2A – Ptaszek Marceli, Kucharski Aleksander (ORP Orzeł),
2A – Wata Krzysztof, Kuciak Dawid (Bitwa Warszawska).

WSPANIALE!

Przewiń na górę
Skip to content