20 kwietnia 2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje miejskie Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Celami turnieju były: popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i propagowanie sportów motorowych.

W turnieju uczestniczyło 8 trzyosobowych zespołów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. O zajętym miejscu zespołu decydowała suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach:
1. Test obejmujący zasady i przepisy ruchu drogowego.
2. Sprawdzian wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
3. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.
4. Sprawdzian z umiejętności przygotowania samochodu osobowego do jazdy.
5. Jazda sprawnościowa motorowerem.
6. Jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

  W tym roku najskuteczniejsza w rywalizacji okazała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jacek Kruszyński, Paweł Stasiulewicz i Mateusz Czuba, która zajęła I miejsce.
Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje szkół:
2. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1;
3. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących;
4. III Liceum Ogólnokształcące;
5. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych;
6. Zespół Szkół Technicznych;
7. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług;
8. Zespół Szkół Gospodarczych.

Nasi reprezentanci zdobyli także wszystkie nagrody indywidualne. Najlepiej testy rozwiązał Paweł Stasiulewicz, najlepszym zawodnikiem w jeździe sprawnościowej samochodem okazał się Jacek Kruszyński zaś także Paweł Stasiulewicz był najlepszy w jeździe sprawnościowej motorowerem.

Gratulujemy!!!