meczyk2pozdro

Już za nami duże sportowe emocje związane z rozegranym 21 września 2017 r. towarzyskim meczem Polska-Niemcy. Nasze barwy narodowe reprezentowała drużyna z klasy 4Db naszej szkoły, wspierana uczniami z 4E. Naprzeciw naszych „informatyków”  stanęli „informatycy” z Karlsruhe ze szkoły Walter-Eucken-Schule, przebywający gościnnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu w ramach międzynarodowego programu wymiany młodzieży Erasmus.

Niestety, nie udało nam się w tym roku obronić tytułu zwycięzcy z dwóch lat poprzednich, mimo pięknego dopingu kibiców i sprzyjającej pogody. Tym razem mecz nie był wyrównany. Drużyna niemiecka od początku dominowała na boisku. Szczególnymi umiejętnościami wyróżniali się napastnicy Janik Wolf i Janosh Muller, którzy nadawali ton grze i zdobyli odpowiednio 3 i 4 gole.

Naszej drużynie trochę brakowało zgrania, choć w drugiej  połowie to ona narzucała tempo i wymuszała akcje pod bramką przeciwnika, a niedoskonałości  techniczne nadrabiała szybkością i determinacją. Niestety, czas działał na jej niekorzyść i gdy wreszcie przerwała złą passę i zaczęła zdobywać gole, gwizdek sędziego obwieścił koniec meczu.

Doskonała obrona bramkarza, Marcina Lipki, nie powstrzymała jednak niemieckiej szarży i mecz zakończył się zwycięstwem gości (7:3), co potwierdza opinię o dobrym powszechnym szkoleniu futbolowym dzieci i młodzieży zza zachodniej granicy. Gole dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Kaliński (dwukrotnie) i Mateusz Chojnowski. W roli sędziego wystąpił Karol Samocik.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to drużyna naszej szkoły zwycięży w towarzyskim meczu futbolowym. Koledzy z klas trzecich, zacznijcie trenować już dziś!

Skład niemieckiej drużyny: Janik Wolf, Janosh,  Daniel Hiller, Maximillian Mantle, Adrian Gessert, Pascal Makowski.

Skład polskiej drużyny – 4Db: Marcin Lipka, Damian Danilewicz, Filip Sutkowy, Mateusz Kruszewski, Mariusz Krzyżopolski oraz 4E: Dominik Tomczak, Mateusz Chojnowski, Wojciech Kaliński.

Kilka zdjęć w galerii: zobacz

 

Kibic