W dniu 27.09.2017r. odbył się marsz po Bażantarni pod nazwą „Leśna przygoda” w ramach ogólnopolskiej Akcji Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna, ABC Bezpiecznego Wędrowania.
W imprezie wzięli udział uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Przedszkole nr 19, uczniowie i uczennice naszej szkoły, rodzice i seniorzy.
Uczniowie i przedszkolaki dowiedzieli się jak bezpiecznie podróżować po szlakach, co należy zabrać na piesze wycieczki oraz jak w razie niebezpieczeństwa lub wypadku wezwać pomoc.

W trakcie marszu uczestnicy uczyli się jak korzystać z mapy i kompasu, które są niezbędne dla podróżników. Gość specjalny Pan Zbigniew Zagrodzki z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w trakcie marszu prowadził ciekawe zajęcia edukacji przyrodniczej, dzięki którym uczniowie wzbogacili swoja wiedzę.
Celem „ Leśnej przygody” było:
- wyposażenie uczestników w wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas wyjść , wycieczek, w szczególności leśnymi szlakami,
- zwiększenie wiedzy na temat osobliwości przyrody Bażantarni,
- integracja międzypokoleniowa,
- wdrażanie młodzieży do działań na rzecz dziecka niepełnosprawnego i osoby starszej.
W ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej uczniowie uczestniczyli także w akcji „ Sprzątanie Świata- Polska 2017” pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce". Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz odblaskowe znaczki.

Więcej zdjęć w galerii