19 kwietnia 2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje miejskie Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celami turnieju były: popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i propagowanie sportów motorowych.

W turnieju uczestniczyło 5 trzyosobowych zespołów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. O zajętym miejscu zespołu decydowała suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach:
1. Test obejmujący zasady i przepisy ruchu drogowego.
2. Sprawdzian wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
3. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.
4. Sprawdzian z umiejętności przygotowania samochodu osobowego do jazdy.
5. Jazda sprawnościowa motorowerem.
6. Jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

W tym roku najskuteczniejsza w rywalizacji okazała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Ratyński, Mateusz Kosecki i Wojciech Chabros, która drużynowo zajęła I miejsce.

Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje szkół:
2. Zespół Szkół Technicznych;
3. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących;
4. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych;
5. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.


W punktacji indywidualnej 1 miejsce zajął Wojciech Ratyński, 2 miejsce przypadło Wojciechowi Chabrosowi a Mateusz Kosecki zajął 6 miejsce.
Nasi reprezentanci zdobyli także wszystkie nagrody indywidualne. Najlepiej testy rozwiązał Mateusz Ratyński, najlepszym zawodnikiem w jeździe sprawnościowej samochodem okazał się Mateusz Kosecki zaś także Mateusz Ratyński był najlepszy w jeździe sprawnościowej motorowerem.

Gratulujemy!!!