Na spotkanie z pisarką Agnieszką Pietrzyk (21.12.2018r.) przyszło dwudziestoosobowe grono zainteresowanych uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. „Pretekstem" do zaproszenia była jej najnowsza książka "Porwanie".
Niezwykła prostolinijność Pani Agnieszki pozwala szybko stworzyć dobry klimat pomiędzy nią a uczestnikami. Tak się stało i tym razem. Można było zapytać o wszystko: o "opłacalność" bycia pisarzem w Polsce, o realia związane z niepełnosprawnością pisarki (jest niewidoma od 12 roku życia), o źródła inspiracji. Wiele osób skorzystało z okazji do zdobycia autografu autorki.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania najnowszych kryminałów pisarki ("Śmierć kolekcjonera", "Porwanie", "Czas na miłość, czas na śmierć"), w których Elbląg jest miejscem akcji! Pani Agnieszka - podobno w odpowiedzi na sugestie czytelników - stała się doskonałą ambasadorką naszego miasta. Zainspirowała wiele osób do odwiedzenia miejsc opisanych w jej powieściach.

Oto przykładowa recenzja "Porwania" z "lubimyczytac.pl":
Kolejne, wielkie objawienie w rodzimej literaturze. Książka przeszła moje wszelkie oczekiwania. "Porwanie" jest opowieścią kryminalną, ale jej dopełnieniem jest opowieść pełna zwrotów akcji i napięcia. Agnieszka Pietrzyk zaserwowała mi niezwykle emocjonującą i pełną napięcia opowieść, dojrzałą, pełną wątków, które zostają mistrzowsko zamknięte. Całości dopełniają polskie realia, co pomaga czytelnikowi identyfikować się z czytelnikiem. To bez wątpienia najlepszy, polski kryminał, jaki było dane mi przeczytać. Pomysł na fabułę został zrealizowany do pełna, w sposób profesjonalny. Autorka wykazuje się znajomością terminologii kryminalnej, procesami śledczymi itd. To kryminał na światowym poziomie, zasługujący bez wątpienia na szerokie zainteresowanie koneserów gatunku. Polecam!!!

Pani Agnieszka zdradziła, że już wkrótce ukaże się jej kolejna książka i entuzjastycznie zareagowała na propozycję ponownego spotkania w ZSM.

Organizatorki: Małgorzata Krasowska, Beata Pfeifer, Mirosława Siwicka