Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska prezydent Elbląga – Witold Wróblewski – nagrodził uczniów elbląskich szkół szczególnie zaangażowanych w działalność ekologiczną.
Wśród laureatów znalazła się także młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych. Uczniowie klasy 1A i klasy 2B zostali uhonorowani za podejmowane w tym roku działania na rzecz ochrony środowiska. Nagrody w ich imieniu z rąk prezydenta odebrały uczennice klasy 1A - Nikola Dobrzeniecka i Oliwia Osmańska.

Rekord Polski ustanowiony!

Korzystając z okazji prezydent Elbląga ogłosił, że nasze miasto otrzymało certyfikat potwierdzający ustanowienie w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Elblągu Rekordu Polski w kategorii NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH Z PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK przez uczniów elbląskich szkół i placówek szkolno – wychowawczych.

Pamiętacie nasz ubiegłoroczny wysiłek? Nawlekanie na żyłkę tysięcy kolorowych nakrętek? Dbałość o to, by nic się nie splątało? Opłaciło się! Wspólnymi siłami uzyskaliśmy wynik 2 km 293 m 59 cm!
Najnowsze wydanie Księgi Rekordów Polski 2019, która zawiera wszystkie rekordowe osiągnięcia z minionego roku, w tym dwa pobite przez Elblążan można pobrać z:

https://biurorekordow.pl/ksiega-rekordow-polski-2019/