SPORT szkolny

ROK SZKOLNY 2023/2024

Podsumowania sportowe - 1. półrocze

Na półmetku szkolnych rozgrywek w ramach Elbląskiej Licealiady za okres od września do grudnia 2023r. na podstawie komunikatów końcowych z przeprowadzonych zawodów oraz weryfikacji wyników w danych dyscyplinach została policzona punktacja za:

1.Sztafetowe biegi przełajowe i chłopców,
2.Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców,
3 Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców,
4. Piłka ręczna dziewcząt i chłopców,
5. Koszykówka dziewcząt i chłopców ,
6 Unihokej dziewcząt i chłopców
7. Biegi na orientację drużynowe dziewcząt i chłopców.

Nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców zostały sklasyfikowane na następujących miejscach:

– w kategorii Dziewcząt:
ZSM Elbląg zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 105pkt.

– w kategorii Chłopców
ZSM Elbląg zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 431 pkt.

Do rozegrania pozostały jeszcze następujące dyscypliny:
piłka siatkowa dziewcząt i chłopców(LUTY-MARZEC)
szachy drużynowe dziewcząt i chłopców(KWIECIEŃ)
lekka atletyka dziewcząt i chłopców(MAJ)

Finały wojewódzkie w unihokeja dziewcząt i chłopców zostaną rozegrane w lutym w Elblągu.

Dzień Sportu w ZSM - edycja zimowa

5 stycznia br. w ramach Dnia Sportu Szkolnego, związanego z miejską akcją „Stop zwolnieniom
z WF-u”, odbył się w Naszej szkole międzyklasowy turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły .

Rywalizowali w nim zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W kategorii chłopców w rozgrywkach udział wzięli reprezentanci niemal wszystkich klas, natomiast udział dziewcząt był niewielki.
Po pasjonujących pojedynkach w kategorii dziewcząt:
I miejsce zdobyła Amelia Ciura z klasy 1 B;
II m-ce przypadło Joannie Grzeszczak z klasy 1D;
III m-ce uzyskała Nikola Wojtal z klasy 3B.
Należy również wspomnieć , że w turnieju brały udział: Julita Ładkowska z klasy 1 S, Oliwia Rojek
z klasy 1B, Nikola Szysler z klasy 3B.

W kategorii chłopców w ścisłym finale:

I miejsce zdobyła klasa 5D – Wiktor Wdowczyk;
II m-ce przypadło klasie 2D w składzie: Radek Nazaruk i Jakub Gładki;
III m -ce uzyskała klasa 3B/S w składzie: Jakub Grzywacz i Tomasz Ignaciuk.
Należy wspomnieć, że w turnieju brały jeszcze udział następujące klasy, które były reprezentowane przez:
1A (Tomasz Stosik, Maciej Matwiejczuk);
1B (Filip Binkiewicz, Dawid Boduszek);
1D(Kuba Wata, Zatówka Filip, Szymon Rucki);
1F(Franciszek Kaluta, Marek Grabiński);
1M (Norbert Hoszwa, Mieszko Wydymus, Jakub Baprawski); 1S(Krzysztof Bochno,
Dorian Błaszczak, Szczepański Szymon, Idzikowski Konrad):
2B (Jakub Kacperski, Jan Zawadzki);
2D (Szymon Niekucki, Xawier Przyziółkowski );
2F (Patryk Gładykowski, Błażej Urbaniak);
2M (Patryk Pyl, Borys Linsztet)
2S (Artur Wojak,Mateusz Cejrowski);
3A (Grzegorz Tyszka, Szymon Pluta, Mikułowski Jacek); 3D (Paweł Cholewa, Dariusz Klimke);
3F (Aleksander Politański, Sebastian Szulc, Antoni Rangosz-Megier);
4B(Adam Szajkowski, Wiktorzak Oskar);
4D (Cezary Afranowicz, Daniel Oberlan);
5SM(Piotr Szczepanik, Karol Frącz).
Wszystkie mecze rozgrywane były w duchu fair play.
Na koniec turnieju Dyrektor szkoły, Pan Mariusz Bachanek wręczył drobne upominki wszystkim uczestnikom finału oraz główną nagrodę, czyli Puchar, który zdobyła klasa V D – odebrał go z rąk dyrektora Wiktor Wdowczyk.
Osobne podziękowania  dla Aleksandra Politańskiego i  Sebastiana Szulca za przygotowanie systemu rozgrywania, jak i nadzorowania turnieju w ZSM.
Natomiast Radkowi Nazarukowi, Jakubowi Gładkiemu, Tomaszowi Stosikowi, Maciejowi Matwiejczukowi podziękowania za sędziowanie meczów.

STOP ZWONIENIOM Z WF

W ramach XI edycji Judo Camp Elbląg 2024 w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu odbyła się lekcja wychowania fizycznego pod hasłem „Stop zwolnieniom z wf”. Gościem honorowym tegorocznej edycji był dwukrotny mistrz olimpijski w judo Waldemar Legień.
Uczniowie naszej szkoły: Szymon Bieńkowski z klasy 5SM oraz Alan Cieślak z klasy 5F pod opieką pana Leszka Wilka (trenera judo i współorganizatora imprezy) aktywnie uczestniczyli w lekcji, wspomagając w ćwiczeniach ponad 200-osobową grupę dzieci z elbląskich szkół podstawowych. Nasze niezawodne wolontariuszki z klasy 3A
( Dagmara Beksa) oraz 3F ( Julia Kotulska, Aleksandra Mikłosz, Hania Słomkowska, Wiktoria Sokołowska) pomagały w organizacji imprezy.

Więcej na stronach:

https://www.portel.pl/spoleczenstwo/waldemar-legien-uczy-rzucac/137455
https://www.info.elblag.pl/37,75978,Elblag-Weekend-na-macie-Rozpoczal-sie-Judo-Camp-zdjecia.html

ZŁOTO DLA ZSM W UNIHOKEJU

14 grudnia 2023r. w hali sportowej III LO w Elblągu odbył się finałowy turniej unihokeja dziewcząt
i chłopców powiatu elbląskiego w ramach LICEALIADY 2023/2024 z udziałem naszej męskiej reprezentacji.
Poziom gry chłopców był niezwykle wysoki i wyrównany, co świadczy, że o ostatecznej kolejności zajętych miejsc zadecydowały szczegółowe przepisy Polskiego Związku Unihokeja dotyczące rozstrzygnięć: punkty za zwycięstwa, bilans strzelonych i straconych bramek, liczba strzelonych bramek, wyniki bezpośrednich spotkań.

Wyniki wszystkich meczów chłopców:

ZSM Elbląg – ZS i PS Elbląg (IVLO) 0:1
ZS i PS Elbląg (IVLO) – ZSE i T Pasłęk 0:1
ZSM Elbląg – ZSE i T Pasłęk 2:1

Zdobyte miejsca::

1. ZSM Elbląg
2. ZSE i T Pasłęk
3. ZS i PS Elbląg (IVLO)

Naszą Szkołę reprezentowali:

1. Branicki Jakub  (5F)- kapitan
2. Stecyk Jakub (5A) – bramkarz
3. Tyszka Grzegorz (3A)
4. Bartnicki Jakub (3B)
5. Gliwiński Dawid (3B)
6. Grzywacz Jakub (3B)
7. Rydzyński Kacper (3B)
8. Fercho Hubert (2C)
9. Czarniecki Krzysztof (2C)
10. Bewicz Jakub (5A)
11. Fercho Olaf (5A)
12. Lewandowski Emil (5A)
13. Lewandowski Piotr (5A)

Przeogromne gratulacje!!!

ZŁOTO DLA ZSM W PIŁCE SIATKOWEJ

12 grudnia 2023r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu, odbył się TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ „MARCIN MOŻDŻONEK CUP”.
Reprezentacja ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH ZDOBYŁA 1 MIEJSCE, pokonując:

ZSM – ZSTI 2:0
ZSM – III LO 2:0
ZSM – II LO 2:0

ZŁOTY SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH:

1. Jarosław Konieczny
2. Jakub Molenda
3. Maciej Matwiejczuk
4. Paweł Adamowicz KAPITAN
5. Piotr Siekierka
6. Deptuła Mateusz
7. Oliwier Slipaczuk
8. Jakub Święcicki
9. Piotr Grzesikiewicz
10. Michał Krasiński
11. Adam Jagodziński
12. Alan Pacholski

Serdeczne podziękowania dla Marcina Możdżonka, organizatorów oraz zawodników ZSM za piękną i sportową rywalizację.

PODWÓJNE WICEMISTRZOSTWO W TENISIE STOŁOWYM

W rozegranym 11 grudnia 2023r. Turnieju Rejonowym Wojewódzkiej Licealiady Drużynowego Tenisa Stołowego w hali przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu reprezentacje dziewcząt i chłopców wywalczyły srebrne medale!

Skład zespołu dziewcząt:

1. Słomkowska Hania 3F
2. Ciura Amelia 1B
3. Adamiak Olga 4SM
4. Mikłosz Aleksandra 3F
5. Roskowińska Julia 1B

Skład zespołu chłopców:

1. Wdowczyk Wiktor 5D
2. Szczepański Jakub 4A
3. Meller Nikodem 4B
4. Banasiewicz Krzysztof 3MM

Wielkie brawa i gratulacje!

JAZDA SZYBKA

Tak się bawi ZSM!
4 grudnia miłośnicy jazdy na łyżwach zebrali się na krytym lodowisku, aby poczuć atmosferę mroźnej zimy i świątecznej zabawy. Na hasło katedry WF ZSM – pod przewodnictwem Pana Leszka Wilka i Pani Edyty Szafran – popisywaliśmy się swoimi umiejętnościami. Była jazda szybka, jazda figurowa i jazda… po bandzie. Były światełka, muzyka i … pingwinki. Na twarzach wypieki, czerwone nosy, a nade wszystko wielka radocha.
Frekwencja dopisała. Dziękujemy.

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH MISTRZEM

4 grudnia 2023r. w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora Akademii Nauk Stosowanych INTERGRA 2023r.
Reprezentanci ZSM zagrali w składzie:

1. Natalia Torczyk
2. Sara Binkowska
3. Anastazja Redlicka
4. Paweł Adamowicz KAPITAN
5. Piotr Siekierka
6. Stanisław Gudziński
7. Oliwier Slipaczuk
8. Jakub Święcicki
9. Piotr Grzesikiewicz
10. Michał Krasiński

Nasza Drużyna wygrywała wszystkie mecze po 2:0 w setach, tym samym zajmując I MIEJSCE W TURNIEJU!

Wspaniale!

70-lecie Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego

Szkolny sport na ogół jest w cieniu rywalizacji zawodników z klubów. A to właśnie często w szkole stawia się pierwsze kroki w sportowej rywalizacji.
29 listopada 2023r. elbląscy działacze i zawodnicy ze szkolnego sportu mieli swoje święto
– 70-lecie Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. W ramach tego święta odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego w ramach Licealialiady Szkół Ponadpodstawowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła w kategorii chłopców jest NAJLEPSZA w Elblągu.
Na gali Jubileuszu 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego za zajęcie I miejsca  Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski wręczył nam nagrodę w postaci sprzętu sportowego.
Tych 14 piłek, które otrzymaliśmy, na pewno przyda się i zostaną one wykorzystane na zajęciach wychowania fizycznego.
Na gali obecni byli wszyscy zaproszeni nauczyciele wychowania fizycznego oraz reprezentanci Zespołu Szkół Mechanicznych. Nauczyciel naszej szkoły, p. Leszek Wilk został uhonorowany medalem 70 SZS za osiągnięcia sportowe i aktywne propagowanie kultury fizycznej dzieci
i młodzieży.

Gratulujemy całej Społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu!

Mecze finałowe koszykówki chłopców

20 listopada 2023. odbyły się mecze finałowe koszykówki chłopców w ramach Licealiady 2023/2024.

Zespół ZSM wygrywając z II LO i ZSISIU, zajął I miejsce w Elblągu i awansował do finałów regionalnych.

Skład zwycięskiej drużyny:

WASILEWSKI HUBERT 
JAKIMOWICZ KAJETAN
GLANER SZYMON
JASTRZĘBSKI JAKUB
KRUSZEWSKI PRZEMYSŁAW
KONIECZNY JAROSŁAW
CHOLEWA PAWEŁ
PIŚKIEWICZ KAROL
SIEMIENIECKI-OKŁOTA OLIWIER
BARTKOWSKI DANIEL

Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Brąz w finale Licealiady Piłki Ręcznej Chłopców

W rozegranym 10 listopada 2023r. finałowym turnieju Licealiady piłki ręcznej chłopców nasi szczypiorniści wywalczyli brązowe medale. Zabrakło naprawdę niewiele, aby zdobyć najwyższe miejsce. Chwilowa dekoncentracja zespołu i przegrany jedną bramką mecz z zawodnikami II LO uniemożliwił walkę o złoty medal.

Wyniki spotkań:
ZSM – II LO 8:9
ZSi PS IV LO – III LO 15

Mecz o 3. miejsce:

ZSM – III LO 15:6

Mecz o 1. miejsce:

ZSi PS IV LO – II LO 12:11

Nasza reprezentacja zagrała w składzie:

1.Emil Lewandowski 5A
2.Piotr Lewandowski 5A
3.Olaf Fercho 5A
4.Antoni Sadowski 5A
5.Dawid Janiszewski 5B
6.Wojciech Szybilski 5G
7.Maciej Szar 5G
8.Adam Szajkowski 4B
9.Kacper Pryłowski 4A
10.Milan Kirol 3A
11.Jakub Grzywacz 3B
12.Igor Rydelek 2S
13.Jan Wasiłyszyn 1A

Ostateczna kolejność:

I miejsce ZS i PS IV LO
II miejsce II LO
III miejsce ZSM

Brawo Chłopaki!

Szczególne PODZIĘKOWANIA kierujemy w stronę naszych tegorocznych maturzystów,
którzy po raz ostatni zagrali w szkolnej reprezentacji:

Emil Lewandowski, Piotr Lewandowski, Olaf Fercho, Antek Sadowski, Dawid Janiszewski, Wojtek Szybilski, Maciej Szar oraz Jakub Bewicz i Jarek Konieczny.

Brawo Wy !

FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH NA ORIENTACJĘ

12 października 2023r. w Parku Miejskim Bażantarnia odbyła się już trzecia konkurencja sportowa,
a mianowicie FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH NA ORIENTACJĘ.

Po ekscytujących biegach w lesie, czasami po błocie Nasza męska sztafeta zajęła
szóste miejsce!

Naszą szkołę reprezentowali:
1. Filipowicz Sebastian 2A
2. Gładykowski Patryk 2F
3. Lewandowski Emil 5A
4. Lewandowski Piotr 5A
5. Szajkowski Adam 4B (rezerwa)

Sukcesy Naszego Ucznia

Po raz kolejny Marcin Poturała – uczeń naszej szkoły wrócił z zawodów z sukcesami.

Na XIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów Marcin zajął II miejsce
w kategorii Kumite do 75 kg.

Gratulujemy sukcesu!

Sztafetowe Biegi Przełajowe

23 września 2023r. odbyła się kolejna konkurencja biegowa (Sztafetowe Biegi Przełajowe)
w ramach elbląskiej Licealiady.
Po pasjonujących pojedynkach nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła VII miejsce,
a Nasi Panowie uplasowali się na czwartej pozycji.

Wszystkim Naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy !
1. Kotulska Julia 3F
2. Adamiak Olga 4SM
3. Kanigowska Kinga 2S
4. Ciura Amelia 1B
5. Roskowińska Julia 1B
6.Torczyk Natalia 1B
7. Binkowska Sara 1B
8. Śmiszek Lena 1B
9. Wiktor Lubański 1S
10. Szymański Olivier 2S
11. Filipowicz Sebastian 2A
12. Grzywacz Jakub 3B
13. Lewandowski Emil 5A
14. Lewandowski Piotr 5A
15. Bieńkowski Szymon 5SM

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Jesienne Biegi Przełajowe

14 września br. w parku Miejskim Bażantarnia odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe dziewcząt
i chłopców, które zainaugurowały sportowy rok szkolny 2023/2024, czyli elbląską Licealiadę.
Biegi odbywały się na poziomie klas pierwszych – piątych.
Po pasjonujących pojedynkach biegowych nasi uczniowie wywalczyli cztery medale
w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Złoty medal w kategorii klas piątych wywalczył: Emil Lewandowski z klasy 5A.
Srebrne medale zdobyli: Wiktor Lubański z klasy 1S oraz Piotr Lewandowski z klasy 5A.
Natomiast brązowy medal wywalczył: Mughtar Alwaquedi z klasy 5D.
Należy również wspomnieć, że w kategorii żeńskiej jedyną reprezentantką szkoły była Julia Kotulska z klasy 3F, która wywalczyła 5 miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach!

A tak przedstawia się cała reprezentacja ZSM:
1. Kotulska Julia 3F
2. Wiktor Lubański 1S
3. Wojciechowski Szymon 1B
4. Hulanicki Michał 1A
5. Paćko Wojciech 1A
6. Fercho Hubert 2C
7. Szymański Oliwier 2S
8. Filipowicz Sebastian 2A
9. Gładykowski Patryk 2F
10. Sangowski Jakub 3B
11. Wojtasz Szymon 3B
12. Szajkowski Adam 4B
13. Pryłowski Kacper 4A
14. Alwaquedi Mughtar 5D
15. Lewandowski Emil 5A
16. Lewandowski Piotr 5A

Przewiń na górę
Skip to content