W rozegranym dzisiaj rejonowym turnieju Drużynowego Tenisa Stołowego obie nasze reprezentacje wywalczyły medale. Dziewczęta zajęły III miejsce ulegając zespołom ZSTI i II LO, natomiast chłopcy przegrali jedynie z zespołem II LO uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego.
A reprezentowali nas:

Hanna Słomkowska 1F
Aleksandra Szewczyk 3B
Aleksandra Mikłosz 1F

oraz

Wiktor Wdowczyk 3D
Oskar Dyrek 2B
Nikodem Meller 2B
Mateusz Lewczuk 2A
Jakub Szczepański 2A
Krzysztof Banasiewicz 1MM

Gratulujemy obu reprezentacjom i trzymamy kciuki za finał wojewódzki!

Katedra Wychowania FizycznegoGrupa uczennic z klasy 2b dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Nie bij mnie, kochaj mnie". 22 listopada 2021 r. w Elblągu pojawiły się setki pluszaków zwracających uwagę mieszkańców na problem przemocy wobec najmłodszych.
Akcja została zainicjowana w 2013 r. przez WOŚP, która ma uświadomić, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

Sprawdzić co się dzieje i ZAREAGOWAĆ!

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w ramach LICEALIADY województwa warmińsko-mazurskiego w szachach. Zawody rozegrano 19 listopada 2021 r. w Biskupcu. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn. Na podkreślenie zasługuje to, że mimo rozstawienia z 5 numerem startowym (wg rankingu zawodników), udało się nam wywalczyć tytuł Mistrza Licealiady, wyprzedzając drużynę z ZS nr 1 w Działdowie o 0,5 pkt w dodatkowej punktacji, tzw. „małych punktów”. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_3785/

W turnieju rozegrano 7 rund a nasza drużyna indywidualnie uzyskała następujące wyniki:

I szachownica Sebastian Wojnowskiz klasy 3G3 pkt z 6 partii
II szachownica Kacper Żukowski z klasy 4D 5,5 pkt z 6 partii
III szachownica Seweryn Latuszekz klasy 3L5 pkt z 6 partii
IV szachownica Anastazja Redlickaz klasy 3G3pkt z 6 partii

Osoby, które potrafią grać w szachy zapraszam do kontaktu ze mną:
a.golota@zsm.elblag.pl


W dniach 29 i 30 września nasza klasa była na wycieczce w Gdańsku. Przyjechaliśmy w środę w południe i rozpoczęliśmy upragniony wypoczynek od rejsu pirackim statkiem, od starówki po Westerplatte.

Po przypłynięciu statkiem ponownie wróciliśmy na starówkę gdzie spędziliśmy kilka godzin na zwiedzaniu Gdańska (Fontanna Neptuna, Kościół Mariacki, ulica Mariacka i Długa z Bramą Złotą i Zieloną oraz Żuraw i nowoczesna Wyspa Spichrzów). Oczywiście nie obyło się też bez integracji. Zabawy było co niemiara :) :) :)Szanowni Państwo,

spieszę poinformować, że w dniu dzisiejszym (12 pażdziernika b.r.) odbyły się Drużynowe Biegi Na Orientację w kategorii chłopców, to już kolejna konkurencja sportowa, która rozegrana została w ramach elbląskiej Licealiady 2021/2022.
Nasza reprezentacja chłopców w Parku Miejskim "Bażantarnia" wywalczyła drugie miejsce tocząc pasjonujące, trzymające do samego końca w napięciu jak i w ogólnym tego słowa znaczeniu zapierające dech w piersiach pojedynki biegowe.

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top