Zamówienie

Trójgamiczny Puzzled Time

Trójgamiczny Puzzled Time

 

Bardzo miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w Turnieju Trójgamicznym, czyli mistrzostwach w programowaniu gier, zajęła 6 miejsce ( na 27 uczestniczących zespołów). Zespół Puzzled Time w składzie: Hanna Feszak, Dominika Kruszelnicka, Tomasz Pawlak, Radosław Maciuszonek, Jakub Lepiesza, Damian Seredyn, Gabriel Gładykowski, Dominik Marcinowski, Bartłomiej Brzoza i Patryk Nawojczyk przez rok tworzył grę, w której wcielamy się w rolę głównej bohaterki, Iris, zagubionej w czasie i przestrzeni.


Nasza przygoda zaczłęła się w październiku, kiedy zebrawszy zespół zgłosiliśmy się do konkursu. W listopadzie przeszliśmy eliminacje na Konferencji Przydziału w Gdańsku i zostaliśmy zakwalifikowani do konkursu głównego. Świat gier komputerowych stanął przed nami otworem 🙂


W grudniu wyjechliśmy na tygodniowe warsztaty do Chmielna ( przepiękne kaszubskie krajobrazy, przytulny pensjonat), gdzie poznawaliśmy tajniki projektowania i tworzenia gier komputerowych. Przeżyliśmy też 24-godszinną sesję Game Jam. Wyjechaliśmy zintegrowani, zmotywowani i bogatsi o wiedzę i doświadczenie. Kolejne, jednodniowe, wyjazdy warsztatowe do Gdańska pomagały nam przezwyciężyc trudności, jakie napotkaliśmy podczas naszej pracy. Odbyliśmy też wiele godzin szkoleń i warsztatów online.


To wszystko złozyło się na nasz sukces, jakim było zajęcie 6 miejsca w mistrzostwach. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas gali finałowej zorganizowanej w Warszawie. Naszymi opiekunami byli: Patrycja Gajdzis i Andrzej Kur.
Dziękujemy za zaangażowanie szczególnie chłopakom, którzy godząc przygotowania do matury z pracą nad kodem gry, ukończyli (z sukcesem) w tym roku szkołę. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do obejrzenia trailera gry 


Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja turnieju, w której nasza szkoła również będzie reprezentowana.

MIKOŁAJKI 2023 – INTEGRACJA KL. 1M

Z okazji Mikołajek klasa 1M wraz z opiekunami: Dorotą Kamm i Sylwią Zaborowską integrowała się w CSA w Elblągu. Były: paintball, łuk, kulki i świetna gra zespołowa, a potem przekąska
w McDonaldzie.
Niezapomniane chwile.

CIEKAWE MIEJSCA W ZSM

4 grudnia 2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował zwiedzanie niedostępnych zazwyczaj miejsc w naszej szkole.
W wydarzeniu  uczestniczyli uczniowie, którzy w ten sposób wsparli akcję Szlachetna Paczka.


SZKOLNY ETAP VIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ

17 listopada odbył się w naszej szkole  szkolny etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady
Spedycyjno-Logistycznej,  organizowanej przez Uniwersytet Gdański. 
Zakres tematyczny I etapu olimpiady to pojęcia z transportu, magazynowania, organizowania
i monitorowania oraz terminologia fachowa   w języku polskim i angielskim odpowiadająca w/w zagadnieniom. 

Z dziewiętnastu  uczniów klas 3, 4 i 5, kształcących się na kierunku technik logistyk, biorących udział w olimpiadzie jeden uczeń, Jakub Nieciecki z 5b dostał się do etapu okręgowego,
który odbędzie się 1 marca 2024 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH MISTRZEM

4 grudnia 2023r. w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora Akademii Nauk Stosowanych – INTEGRA 2023.
Reprezentanci w składzie:
1. Natalia Torczyk,
2. Sara Binkowska,
3. Anastazja Redlicka,
4. Paweł Adamowicz – kapitan,
5. Piotr Siekierka,
6. Stanisław Gudziński,
7. Oliwier Slipaczuk,
8. Piotr Grzesikiewicz,
9. Jakub Święcicki,
10. Michał Krasiński

wygrali wszystkie mecze (po 2:0) w setach) i tym samym zajęli I miejsce w Turnieju.

Wielkie Brawa! Gratulacje!

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CIAST – SZLACHETNA PACZKA

Kiermasz ciast zorganizowany 1 grudnia przez Szkolne Koło Wolontariatu wprowadził nas
w świąteczny nastrój. Słodkości nie było końca.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali wypieki. 
Zebrane środki przeznaczymy na potrzeby rodziny ze Szlachetnej Paczki.

DRZWI OTWARTE W ZSM – DZIAŁO SIĘ!

W piękny, zimowy, lekko mroźny czwartek drzwi Zespołu Szkół Mechanicznych otworzyły się bardzo szeroko dla ósmoklasistów. Odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych z Elbląga i okolic. A czekało na nich wiele atrakcji.
Uczniowie Mechanika oprowadzili gości po szkole, a nauczyciele zawodów z młodzieżą pokazali nowoczesne pracownie.
Nasi goście mogli poczuć się jak prawdziwi informatycy, mechatronicy, logistycy i mechanicy.
Na zainteresowanych czekały też konkursy językowe, matematyczne i logiczne, warsztaty przedsiębiorczości, gry planszowe, szachy, pokazy judo i wiele innych atrakcji.
Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy do nas… na najbliższe pięć lat.

ASG CS ARENA ELBLĄG – INTEGRACJA KL. 2B

28 listopada 2023r. uczniowie klasy 2B,  kształcący się na kierunku technik logistyk, uczestniczyli  w wyjściu integracyjnym do strzelnicy Air Soft Gun  CS Arena Elbląg. Odbyli  tam szkolenie i wzięli udział w treningu strzeleckim, korzystając z broni sportowej.  

Celem wycieczki była integracja klasy oraz wykorzystanie umiejętności planowania taktycznego      i operacyjnego. Dlatego strategiczne zajęcia strzeleckie z użyciem replik broni, które są wierną kopią pod względem wielkości, ciężaru i szczegółów, sprawdziły szybkość myślenia i determinację uczestników podczas gier taktycznych.

Uczniowie spędzili aktywnie czas, a wysoki poziom adrenaliny sprzyjał dobrej zabawie pomimo dużego wysiłku fizycznego.

ODWIEDZINY W SCHRONISKU

27 listopada 2023 r. grupa wolontariuszy pod opieką: Małgorzaty Jeż i Agnieszki Gołoty przekazała zebrane dary dla elbląskiego schroniska ANIMALS.
Była to też idealna okazja na zimowy spacer z czworonogami w pobliskiej Bażantarni.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zbiórki. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć.

WYGRANY PROJEKT – WSPARCIE DLA SCHRONISKA ANIMALS

23 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz: ciast, gofrów, tostów, kawy i herbaty zorganizowany przez uczennice kl. 4B: Ewelinę Morawską, Sandrę Trendyk i Agatę Łasak. Dziewczęta wygrały mini-granty za autorski projekt napisany w ramach konkursu: Mini-granty
na inicjatywy wolontariackie realizowane w ramach zadania: „Wsparcie organizacji wolontariatu systematycznego- WOW” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone dla Schroniska Animals w Elblągu.
Dziewczętom udało się zebrać 1200 zł.

Brawo Dziewczyny! Brawo Społeczności Szkolna, która jak zwykle aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy szkolnego koła wolontariatu.

SZLACHETNA PACZKA 2023

Jak co roku przyłączamy się do akcji Szlachetnej Paczki. Mamy już wybraną Naszą Rodzinkę
– p. Anitę i jej trzy córki, którym potrzebne jest wsparcie zarówno materialne, jak i niematerialne.
W tym celu 1 grudnia w naszej szkole odbędzie się Świąteczny Kiermasz ciast i innych słodkości,
a do 15 grudnia będziemy zbierać dary.
16 grudnia, w WEEKEND CUDÓW, zawieziemy Szlachetną Paczkę do Ogólnomiejskiego Punktu Szlachetnej Paczki.
Do współpracy zachęcamy całą Społeczność ZSM, która potrafi i może pomóc. Nieraz to udowodniliśmy.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole w dniach 8-10 listopada 2023r.
odbył się, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski,  Turniej Niepodległościowy, który składał się z następujących konkurencji:
1. POLSKA OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA – konkurs plastyczny;
2. POSMAKUJ POLSKOŚCI – potrawy kuchni polskiej;
3. SZKOŁA SZALONA BARWAMI – strój biało-czerwony;
4. ŚPIEWAMY HYMN – śpiewanie hymnu w czasie apelu.

Na apelu, oprócz zaśpiewania hymnu narodowego, przypomniane zostały dzieje Polski (film ANIMOWANA HISTORIA POLSKI Tomasza Bagińskiego) oraz wytrwałość i ofiarność przodków walczących o niepodległość Ojczyzny.

Podczas uroczystości została również wręczona nagroda dla Zespołu Szkód Majątkowych
za uzyskanie I miejsca (kategoria szkoły ponadpodstawowe) w VI Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Nasi reprezentanci zagrali utwór pt. MURY Jacka Kaczmarskiego. 

Uroczyste obchody Święta Niepodległości zakończyły się koncertem zespołu i wspólnym śpiewaniem ROTY Marii Konopnickiej i MURÓW Jacka Kaczmarskiego.

Akcja charytatywna dla Emilki

27 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną dla półtorarocznej Emilki z Milejewa, u której zdiagnozowano nowotwór.
Były ciasta, ciasteczka i losy, a także koncert Igora Borkowskiego z 5f.
Uczniowie ZSM znowu pokazali, że potrafią pomagać i okazywać dobroć tym, którzy potrzebują wsparcia i życzliwości.
Uzyskane pieniądze przekazano na leczenie Emilki.

WOLONTARIAT

19.10.2023 r.  w bibliotece szkolnej  odbyło się spotkanie naszych wolontariuszy  z panią Gabrielą Zimirowską, prezesem Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z piękną ideą pracy wolontariatu, zasadami udzielania pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej.
Pani Gabriela przedstawiła możliwości rozwoju dla osób zaangażowanych czynnie w wolontariacie. Obecni na spotkaniu uczniowie podzielili się również swoim doświadczeniem pracy na rzecz drugiego człowieka.

DEN w ZSM

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty.  W tym roku przypada 250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej.
13 października uroczyście obchodziliśmy ten dzień. W czasie akademii oprócz przemówień wręczono nauczycielom tytuły przyznane przez uczniów, a klasom wybranym przez nauczycieli – nagrody. 
Ogłoszono również, że trzech naszych uczniów otrzymało Stypendium Św. Mikołaja w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego Fundacji Św. Mikołaja.
Uroczystość uświetniły występy naszych uzdolnionych uczniów: zespołu muzycznego(w składzie: Marceli Ptaszek, Mateusz Kawka, Igor Borkowski, Jan Woźny, Miłosz Hillar), który doskonale zaprezentował kilka znanych utworów (m.in. piosenki zespołów: Radiohead, Dżemu, Pink Floyd) i tancerzy z układem do piosenki YMCA.

Było uroczyście, wesoło i energetycznie.

KOTY ZA PŁOTY, czyli otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 10 października 2023 r. w naszej szkole odbyły się tradycyjne „Otrzęsiny” dla uczniów klas pierwszych.
Aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej ZSM, „Kociaki”, czyli nowi uczniowie, musieli podjąć się różnych wyzwań: wypić mleko ze spodka, maślankę z butelki
ze smoczkiem, ubić pianę i wyłowić landrynki z kisielu.
Po zakończeniu tych zabawnych i dziwnych wyzwań uczniowie wyrecytowali „Rotę” Szkoły, potwierdzając w ten sposób swoje oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.
Brzmi dość nietypowo, ale na pewno było to dla nich wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięć.

Akcja integracja na Mazurach

AKCJA INTEGRACJA NA MAZURACH

W dniach 28-29 września 2023r. klasy 2F i 2M wraz z opiekunkami były na wycieczce klasowej
w Ośrodku „Kulka” w Dźwierzutach koło Szczytna.

Chłopcy wykazali się świetną kondycją psychofizyczną i bez problemu sprostali wszystkim zaplanowanym zadaniom m.in.: wieży ze skrzynek, parkowi linowemu, smoczej łodzi
i żyroskopowi kosmicznemu.

Wyjazd był udany i wszyscy wrócili w wesołych nastrojach.

TYDZIEŃ NOBLOWSKI 2023

Tydzień Noblowski 2023

W dniach 2 - 9.10.2023r. trwa Tydzień Noblowski 2023 organizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego. Warto na bieżąco odwiedzać stronę Centrum: https://cwid.uw.edu.pl/projekt/tydzien-noblowski/ a także FB: https://www.facebook.com/events/2548998925266339?ref=newsfeed. Informacje o tegorocznych noblistach będą także umieszczane w gablocie koło biblioteki.

Przewiń na górę
Skip to content